Deník leden-duben 1943

14. ledna 2012 v 19:37 | (/ Patricia Affliction /) |  Knihy
Původně jsem to chtěla napsat podle mého nového čtenářského deníku,ale když už mám všechny napsané podle starého,tak to tak nechám :).

Název: Deník leden-duben 1943
Autor: Laskierová Rut
Obsah:
V roce 1943 žila v malém polském městě(později v ghettu) vnímavá čtrnáctiletá dívka Rut Laskierová,židovka,která si psala deník zachycující několik měsíců jejího života.Deník si psala v prvních měsících roku 1943. Navzdory stupňujícím omezením se Rut snažila žít běžný život.Psala o svých vrstevnících, chlapcích i dívkách, o sporech s rodiči, duševních i fyzických zmatcích dospívání, o oblečení, zábavě, četbě.Před svou deportací do Osvětimi, kde zahynula v plynové komoře, ho dívka ukryla pod dvojitou podlahu schodiště v domě, kde rodina bydlela.Kde ho ukryla,prozradila kamarádce,která přežila válku a deník vyzvedla.

Můj názor: Kniha mě zaujala především obdobím,ve kterém se odehrává.Oblíbila jsem si knihy zaměřené na období 2.světové války.Líbí se mi,že psala vše co cítí.Do knížky jsem se začetla,že hned první den od koupi jsem ji měla přečtenou.Jen mě mrzí ,že Rut v deníku pár listů vytrhla.

Zdroj:Polovina mě a polovina www

Ovšem..Zase "kvalitní" fotka :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 14. ledna 2012 v 19:42 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama