Knihy

Deník leden-duben 1943

14. ledna 2012 v 19:37 | (/ Patricia Affliction /)
Původně jsem to chtěla napsat podle mého nového čtenářského deníku,ale když už mám všechny napsané podle starého,tak to tak nechám :).

Název: Deník leden-duben 1943
Autor: Laskierová Rut
Obsah:
V roce 1943 žila v malém polském městě(později v ghettu) vnímavá čtrnáctiletá dívka Rut Laskierová,židovka,která si psala deník zachycující několik měsíců jejího života.Deník si psala v prvních měsících roku 1943. Navzdory stupňujícím omezením se Rut snažila žít běžný život.Psala o svých vrstevnících, chlapcích i dívkách, o sporech s rodiči, duševních i fyzických zmatcích dospívání, o oblečení, zábavě, četbě.Před svou deportací do Osvětimi, kde zahynula v plynové komoře, ho dívka ukryla pod dvojitou podlahu schodiště v domě, kde rodina bydlela.Kde ho ukryla,prozradila kamarádce,která přežila válku a deník vyzvedla.

Můj názor: Kniha mě zaujala především obdobím,ve kterém se odehrává.Oblíbila jsem si knihy zaměřené na období 2.světové války.Líbí se mi,že psala vše co cítí.Do knížky jsem se začetla,že hned první den od koupi jsem ji měla přečtenou.Jen mě mrzí ,že Rut v deníku pár listů vytrhla.

Zdroj:Polovina mě a polovina www

Ovšem..Zase "kvalitní" fotka :D

Deník Anny Frankové

2. června 2011 v 15:21 | (/ Patricia Affliction /)
Název: Deník Anny Frankové
Autor: Franková Anne
Obsah:
Anne Franková byla obyčejná dospívající dívka.Jenže - její život od základů změnila druhá světová válka. Kvůli svému židovskému původu se musela spolu s rodinou od roku 1942 ukrývat před nacisty v zadním traktu domu,kde sídlila otcova firma.Z té doby také pochází deník.V roce 1944 však byla jejich skrýš prozrazena a prakticky celá rodina byla odvezena do koncentračních táborů v Německu.Jediný, kdo přežil, byl Annin otec, který se postaral o to, aby pozoruhodné zápisky jeho dcery byly zachovány pro příští generace jako autentické svědectví této tragické doby. Anne zahynula na jaře 1945 v Bergen-Belsenu.

Zdroj:www,www

Můj názor:Uhm,vážně kdybych tady měla psát celý svůj názot tak by to bylo dlouho.Jednoduše dokonalá knížka,která vás strhne,budete otáčet stránku za stránku.Popravdě přišlo mi jako bych na ni byla i závislá ♥.D-O-P-O-R-U-Č-U-J-U.A jelikož jsem dneska zjistila,že existuju stejnomený film,tak si asi dokážete představit co teď dělám.Ano stahuju ho.
Cč.-fotky-všechny pochází z knížky Deník Anny Frankové
Původně jsem je chtěla oskenovat,ale to by bylo asi na dlouho ,tak jsem je vyfotila.

Pod jezerem

28. dubna 2011 v 17:05 | (/ Patricia Affliction /)
Omlouvám se,ale ještě nemám založenou rubriku knihy :).

Název knihy:Pod jezerem-originální název-Under the lake
Autor:Stuart Woods
Obsah:Co leží pod hladinou jezera v Sutherlandu v Georgii?Co za tajemství, co za hříchy?A co ty historky o korupci,krvesmilstvu a ohavných surovostech před dávnými časy-je na nich něco pravdy?A světla v jezeře?
____________________________________
John Howell je bývalý novinář, který už nějaký čas nestojí na vrcholu své slávy.Manželství s ženou, která je úspěšnější než on sám a různé komlexy ho přivedly až k alkoholismu a sebevražedným sklonům.Aby zlepšil svoji finanční situaci, odjíždí na venkov napsat životopis pro jednoho boháče.Hned po příjezdu na venkov naráží Howell na samé záhady.Obyvatelé městečka mu něco tají a ke všemu se mu v domě, ve kterém bydlí, zjevuje duch malé dívky.Jsou to halucinace?Nebo varování před nebezpečí?

Můj názor:Osobně si myslím že tahle kniha patří mezi nejlepší knihy které jsem zatím četla .Půjčila jsem si jí od taťky s tím že mě asi moc nebude bavit ,ale vážně jsem otáčela jednu stránku za druhou.Děj je skvělý.Celá knížka je skvělá.Kdyby se někomu z vás zalíbila a chtěli byste si ji přečíst, tak asi budete mít problém ji sehnat.Možná ji seženete na aukru nebo v knihovně.
PS:To bílé není roztrhlé,zlepené nebo co si budete myslet ,ale je to součástí obalu :).
 
 

Reklama